středa - neděle 9:00 - 12, 12:30 - 16:30

Zveme Vás na zahájení výstavy major Jaroslav Purkyt - odvaha až za hrob
Jaroslav Purkyt byl český vlastenec, za první světové války bojoval v řadách legionářů. Po návratu z války prožil rodinnou tragédii, trauma z ní překonával vzornou službou v československé armádě.
V roce 1937  působil se svou jednotkou v Novém Městě nad Metují až do vyhlášení mobilizace v roce 1938. Poté působil v části pohraničního opevnění v oblasti Náchoda.
Po vzniku Protektorátu Čechy a Morava se účastnil odboje proti okupantům. Za svoji činnost byl odsouzen k trestu smrti a popraven.

Srdečně vás zveme na Adventní koncert v pátek 15. 12. 2017 od 18 hodin. V podání sopranistky Anety Ručkové a varhaníka Josefa Kratochvíla zazní Ave Maria od F. Schuberta a G. Cacciniho, Biblické písně A. Dvořáka, árie Kleopatry z opery Julius Caesar v Egyptě G. F. Händla, Mozartovo Aleluja a další skladby.

Vstupné je 100 Kč. Předprodej vstupenek je možný v pokladně Památníku národního útlaku a odboje v rámci otvírací doby.

Doporučujeme teplé oblečení.

Zveme vás na slavnostní zahájení společné výstavy autorů Ladislava Moučky a Ivana Bárty  Santiniho kaple svaté Anny v geometrické analýze půdorysu a fotografiích, která se koná v Památníku národního útlaku a odboje Panenské Břežany v pondělí 4. prosince 2017 od 18 hodin.

Vernisaz Santini pozvanka web

Slavnostní adventní koncert pod záštitou Středočeského kraje

Zveme vás na Slavnostní adventní koncert konaný pod záštitou Středočeského kraje v pondělí 4. 12. 2017 od 19 hodin v kapli sv. Anny v Panenských Břežanech. Vystoupí umělci European Music Academy s.r.o. ve složení Aleš Bárta – varhany, Philippe Castagner – tenor, Miroslav Kejmar – trubka, Jarmila Mrkusová – soprán, Hana Hašplová - violoncello

Můžete si poslechnout výjimečné skladby, jakými jsou například Let the Bright Seraphim od G. F. Händela, Ave Maria od R. Leoncavalla či Ukolébavka od B. Smetany. Těšíme se na vaši návštěvu.

Slavnostni adventni koncert 4 12 2017 web

Adventní koncert v kapli sv. Anny

Doporučujeme teplé oblečení.

Vážení návštěvníci,

z důvodu konání slavnostního vyhlášení Stavby roku Středočeského kraje 2017 bude Památník Panenské Břežany ve čtvrtek 12. října od 12 hodin uzavřen pro veřejnost.

Omlouvám se a děkujeme za pochopení.

Žádné události

Výstava - Majora Jaroslava Purkyta 9. 4. od 17:00