středa - neděle 9:00 - 12, 12:30 - 16:30

Historický areál Panenské Břežany se skládá z překrásného barokního zámku a zcela unikátní kaple sv. Anny, projektované slavným architektem barokní gotiky Janem Blažejem Santinim-Aichelem. Komplex se od roku 2012 nachází v majetku Oblastního muzea Praha-východ, které zde vybudovalo Památník národního útlaku a odboje a moderní, interaktivní expozici "Zločin a trest". Návštěvník si připomene hrůzy německé okupace českých zemí, osobní hrdinství příslušníků domácího i zahraničního odboje a potrestání válečných zločinců a kolaborantů.

Kategorie vstupenek

• Základní
  • Snížené* - senioři, děti od 8 let, studenti do 26 let, skupiny od 6 osob
  • Rodinné** - 1-2 dospělí a 1-3 děti
  • Zdarma - děti do 8 let, učitelský dozor, držitelé průkazu ZTP, ZTP-P, AMG, ICOM, pracovníci NPÚ po předložení platných dokladů

Žádné události

Sraz vojenských veteránů v Panenských Břežanech

V sobotu 30. září 2017 v 15:00 navštíví Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany vojenská historická vozidla, která se účastní srazu veteránů Vojkovice 2017. Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout před Památníkem vojenská historická vozidla. Pořadatelem srazu je již tradičně Autoklub Kralupy nad Vltavou.

Vítání občánků v kapli svaté Anny

V pátek 22. září 2017 z důvodů konání Vítání občánků obce Panenské Břežany bude poslední prohlídka již ve 14:30.  Děkujeme za pochopení.