Otevírací doba

         Celý areál je plně bezbariérový.
pondělí - úterý zavřeno
středa - neděle 9:00 - 12:00, 12:30 - 16:30

Vstupné

  Památník      Kaple         Oba okruhy
Základní 65 Kč            65 Kč         100 Kč
Snížené* 45 Kč            45 Kč          65 Kč
Rodinné** 100 Kč          100 Kč       160 Kč
  Všechny varianty vstupného zde.
 
 
 

Nejbližší akce

Nově si v naší expozici můžete prohlédnout ochrannou přilbu Sorbo parašutisty Josefa Valčíka, jedinečný exponát zapůjčený z Polabského muzea v Poděbradech.

Výsadkáři byli v průběhu výcviku ve Velké Británii i při operačním nasazení vybaveni speciální výstrojí, k níž patřily i ochranné přilby. Britská armáda používala nejdříve pro výcvik parašutistů kožené pilotní kukly společně s tankistickými přilbami z tvrzené lepenky. Ve výstroji výsadkářů ve Velké Británii se tato přilba, vyráběná firmou Dunlop Rubber Co., začala používat od června 1941. Vyrobena byla z dvouvrstvé pěnové gumy o síle 18mm černé nebo béžové barvy. K hlavě byla fixována jednoduchým textilním podbradníkem, který k ní byl uchycen pomocí nalepené kruhové textilní podložky a ocelového nýtku. Ve výstroji britské armády byla používána až do zavedení přilby Bungey.

přilbaSorbo J.Valčíka

Aktuálně

Rezervace na přednášku "Operace Silver B" UZAVŘENY!!

02. 12. 2021 | Brandýs nad Labem

Bohužel byla vyčerpána kapacita přednáškové místnosti, ve které jsme byli nuceni omezit počet míst z důvodu vládních proticovidových opatření. Proto již není možné rezervovat si další vstupenky na přednášku konanou 3. prosince.
Děkujeme za pochopení.


Krabička parašutisty Jana Zemka ze skupiny SILVER B

02. 12. 2021 | Brandýs nad Labem

Nově si v naší expozici můžete prohlédnout zapůjčený exponát, který patřil parašutistovi Janu Zemkovi ze skupiny Silver B.

Číst dál...

Omezení u přednášky "Operace Silver B" dne 3. prosince

25. 11. 2021 | Brandýs nad Labem

Vstup na přednášku "Operace Silver B" bude dne 3. prosince z důvodu omezeného počtu míst vyplývajících z vládních proticovidových opatření umožněn jen po předchozí rezervaci vstupenky, kterou můžete provést e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefonem: 730561207, na našich FB stránkách https://www.facebook.com/PamatnikBrezany či Messengerem, případně osobně na pokladně Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech.

Číst dál...