Nejbližší akce

Od 13. června do 18. července je v PNÚO k vidění putovní výstava: „Střední Čechy během stavovského povstání (1618-1621)“.

Výstavu vytvořil Státní oblastní archiv v Praze. Třicetiletá válka (1618-1648) byla nestrašnější válkou, která kdy postihla naše území. Stovky vesnic zanikly, tisíce lidí utekli nebo zemřeli. V některých oblastech klesal počet obyvatel na 20 i méně procent předválečného stavu. Mimořádně exponovaným regionem byly i Střední Čechy obklopující pražské centrum. Výstava pojednává o samém počátku této války, do které se postupně zapojila velká část Evropy, a která započala právě v našem regionu. Panely oblastního archivu doplníme dobovými předměty ze sbírek OMPV v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi, např. archeologickými nálezy z prostoru velkého švédského vojenského tábora u Staré Boleslavi.

Programy pro MŠ v zámeckém parku

19. 06. 2019 | Brandýs nad Labem

Od jara 2019 realizujeme venkovní programy "Jaro", "Léto I", "Léto II" a "Podzim" pro mateřské školy a dětské skupiny. Programy probíhají v zámeckém parku. Přijďte se s dětmi podívat na pestrost přírody v okolí kaple sv. Anny. Více viz zde.

Park zpřístupněn

06. 12. 2018 | Brandýs nad Labem

Koncem listopadu 2018 byl po rozsáhlé rekonstrukci pro veřejnost zpřístupněn zámecký park. Mapa s aktuálně dostupnými cestami viz zde. Ve všedních dnech je možno si pro skupiny pěti a více návštěvníků objednat komentovanou prohlídku.

Muzeum "na kolečkách"

Od 1. listopadu 2018 spouštíme akci Muzeum "na kolečkách", která je určena především domovům seniorů v širším okolí. Není pro vás lehké dostat se do Panenských Břežan? Chcete však přesto poznat Památník národního útlaku a odboje (PNÚO) zaměřený na druhou světovou válku, vyslechnout přednášku o historii břežanských zámků a zdejšího regionu? Pozvěte si nás! Přijedeme, budeme vyprávět, přivezeme originální předměty, promítneme fotografie. Bližší informace na tel.: 730 561 204.