Otevírací doba

         Celý areál je plně bezbariérový.
pondělí - úterý zavřeno
středa - neděle 9:00 - 12:00, 12:30 - 16:30

Vstupné

  Památník      Kaple         Oba okruhy
Základní 65 Kč            65 Kč         100 Kč
Snížené* 45 Kč            45 Kč          65 Kč
Rodinné** 100 Kč          100 Kč       160 Kč
  Všechny varianty vstupného zde.
 
 
 

Nejbližší akce

Historik Jan Břečka, autor knihy Silver B neodpovídá, bude o tomto paravýsadku hovořit na přednášce dne
3. prosince od 17hod. Vstupné na přednášku 10Kč.

Vždy jednou za měsíc uvádíme přednášku, která se týká jiného výsadku. Čekají nás témata jako operace Anthropoid, výsadek Out Distance, paradesant Zinc a na konci dubna přednáška "Požáry, místo seskoku skupin Bivouac, Bioscop a Steel ve světle nových poznatků". Těšit se můžete na renomované historiky a badatele. Ke každé přednášce pro Vás navíc chystáme překvapení v podobě vystavení historického artefaktu, který se bude k jednotlivým výsadkům vázat. Již nyní vystavujeme identifikační průkaz Františka Pavelky (výsadek Percentage) tzv. „Soldier´s Service Book“, který obdržel v srpnu 1940, krátce po svém příchodu do stanového tábora v Cholmondeley parku ve Velké Británii. A unikátní ochrannou přilbu Sorbo parašutisty Josefa Valčíka zapůčenou z Polabského muzea v Poděbradech.

silver B

 

Aktuálně

Rezervace na přednášku "Operace Silver B" UZAVŘENY!!

02. 12. 2021 | Brandýs nad Labem

Bohužel byla vyčerpána kapacita přednáškové místnosti, ve které jsme byli nuceni omezit počet míst z důvodu vládních proticovidových opatření. Proto již není možné rezervovat si další vstupenky na přednášku konanou 3. prosince.
Děkujeme za pochopení.


Krabička parašutisty Jana Zemka ze skupiny SILVER B

02. 12. 2021 | Brandýs nad Labem

Nově si v naší expozici můžete prohlédnout zapůjčený exponát, který patřil parašutistovi Janu Zemkovi ze skupiny Silver B.

Číst dál...

Omezení u přednášky "Operace Silver B" dne 3. prosince

25. 11. 2021 | Brandýs nad Labem

Vstup na přednášku "Operace Silver B" bude dne 3. prosince z důvodu omezeného počtu míst vyplývajících z vládních proticovidových opatření umožněn jen po předchozí rezervaci vstupenky, kterou můžete provést e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefonem: 730561207, na našich FB stránkách https://www.facebook.com/PamatnikBrezany či Messengerem, případně osobně na pokladně Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech.

Číst dál...