Nejbližší akce

V panenskobřežanském horním zámku bude 25. dubna v 18:00 pro veřejnost uspořádána vernisáž výstavy dioramat se vztahem k posledním dnům druhé světové války na území ČSR.

Během vernisáže o svém velkém koníčku promluví zanícený konstruktér dioramat s vojenskou tematikou Ing. Michal Tomeš. Na vernisáž, na kterou je vstup volný, jste srdečně zváni.

dioramata_plakat_web.jpg

Stejně tak uvítáme vaše postřehy či pokud nás kontaktujete se svými vlastními pracemi k danému tématu. Výstava potrvá do 2. června 2019.

Tvorba dioramat je speciálním odvětvím modelaření. Tvůrce se model snaží co nejvíce přiblížit skutečnosti (v určitém zmenšeném měřítku). Modeláři mezi sebou dokonce soutěží v množství detailů, které se jim povede do jejich dioramat umístit.

Knihovna PNÚO otevřena

02. 01. 2019 | Brandýs nad Labem

Od 2. ledna 2019 si může kdokoli objednat ke studiu knihy a časopisy z nově zpřístupněné knihovny. Z technických důvodů je možné studovat pouze prezenčně a je nutná předchozí domluva a objednání, avšak vynasnažíme se, abyste si mohli pro studium zvolit libovolný den v týdnu (včetně víkendů). Seznamy knih i periodik budou ještě průběžně upravovány, avšak již nyní si je můžete stáhnout zde.

Park zpřístupněn

06. 12. 2018 | Brandýs nad Labem

Koncem listopadu 2018 byl po rozsáhlé rekonstrukci pro veřejnost zpřístupněn zámecký park. Mapa s aktuálně dostupnými cestami viz zde. Ve všedních dnech je možno si pro skupiny pěti a více návštěvníků objednat komentovanou prohlídku.

Muzeum "na kolečkách"

Od 1. listopadu 2018 spouštíme akci Muzeum "na kolečkách", která je určena především domovům seniorů v širším okolí. Není pro vás lehké dostat se do Panenských Břežan? Chcete však přesto poznat Památník národního útlaku a odboje (PNÚO) zaměřený na druhou světovou válku, vyslechnout přednášku o historii břežanských zámků a zdejšího regionu? Pozvěte si nás! Přijedeme, budeme vyprávět, přivezeme originální předměty, promítneme fotografie. Bližší informace na tel.: 730 561 204.