Ve čtvrtek 13. prosince 2018 byl v horním zámku v Panenských Břežanech slavnostně odhalen otisk zdi zhotovený v domě Porchester Gate v ulici Bayswater Road v Londýně. Na této adrese se v prvním a šestém patře v letech 1940-1945 nacházely kanceláře československé vojenské zpravodajské služby.

Zde parašutisté takzvané první vlny výsadků, které se uskutečnily zejména na konci roku 1941 a na jaře 1942, dostávali poslední instrukce. Na dvoře domu byli také naposledy fotografováni.

Více viz: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/porchester-gate-anthropoid-gabcik-heydrich-bayswater-road.A181212_120905_vojenstvi_kuz
                                                                                                                                             Martin Hůrka

zed 02

OBLASTNÍ MUZEUM Praha-východ a jeho pobočky jsou dočasně uzavřeny.

13. 03. 2020 | Brandýs nad Labem

V souvislosti s mimořádnou situací týkající se koronaviru jsou všechny objekty Oblastního muzea Praha-východ od 13.3.2020 až do odvolání pro veřejnost uzavřeny. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Letní kina v zámeckém parku

05. 03. 2020 | Brandýs nad Labem

Vzhledem k mimořádnému úspěchu letních kin v zámeckém parku v rámci Břežanského filmového léta 2019 bychom ve stejném duchu rádi pokračovali i v létě 2020. Bližší informace budou brzy k dispozici.

Programy pro MŠ v zámeckém parku

19. 06. 2019 | Brandýs nad Labem

Od jara 2019 realizujeme venkovní programy "Jaro", "Léto I", "Léto II" a "Podzim" pro mateřské školy a dětské skupiny. Programy probíhají v zámeckém parku. Přijďte s dětmi zažít pestrost přírody v okolí kaple sv. Anny. Více viz zde.