Ve čtvrtek 13. prosince 2018 byl v horním zámku v Panenských Břežanech slavnostně odhalen otisk zdi zhotovený v domě Porchester Gate v ulici Bayswater Road v Londýně. Na této adrese se v prvním a šestém patře v letech 1940-1945 nacházely kanceláře československé vojenské zpravodajské služby.

Zde parašutisté takzvané první vlny výsadků, které se uskutečnily zejména na konci roku 1941 a na jaře 1942, dostávali poslední instrukce. Na dvoře domu byli také naposledy fotografováni.

Více viz: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/porchester-gate-anthropoid-gabcik-heydrich-bayswater-road.A181212_120905_vojenstvi_kuz
                                                                                                                                             Martin Hůrka

zed 02

Probíhající výstava

14. 02. 2019 | Brandýs nad Labem

Od 8. února do 7. dubna 2019 si můžete ve výstavní místnosti PNÚO prohlédnout obrazy Alby Bedřichové (1889-1966), více viz zde.

Knihovna PNÚO otevřena

02. 01. 2019 | Brandýs nad Labem

Od 2. ledna 2019 si může kdokoli objednat ke studiu knihy a časopisy z nově zpřístupněné knihovny. Z technických důvodů je možné studovat pouze prezenčně a je nutná předchozí domluva a objednání, avšak vynasnažíme se, abyste si mohli pro studium zvolit libovolný den v týdnu (včetně víkendů). Seznamy knih i periodik budou ještě průběžně upravovány, avšak již nyní si je můžete stáhnout zde.

Park zpřístupněn

06. 12. 2018 | Brandýs nad Labem

Koncem listopadu 2018 byl po rozsáhlé rekonstrukci pro veřejnost zpřístupněn zámecký park. Mapa s aktuálně dostupnými cestami viz zde. Ve všedních dnech je možno si pro skupiny pěti a více návštěvníků objednat komentovanou prohlídku.