Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech

Památník národního útlaku a odboje (dále jen památník) v Panenských Břežanech je nedílnou součástí Oblastního muzea Praha-východ p.o. (dále jen muzeum) se sídlem v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi Masarykovo náměstí 97 (IČO 00067539).

1. Přístupnost a stanovené vstupné

Památník je veřejnosti přístupný v otevíracích dnech :

pondělí - úterý                                    ZAVŘENO

středa – neděle                                   9:00 – 12: 00      12:30 – 16:30 hod

Poslední prohlídka kaple začíná v 16.15 hod.

Vstupné do památníku a kaple sv.Anny je stanoveno ceníkem, který je nedílnou součástí návštěvního řádu.

Památník Kaple Oba okruhy
Základní 65 Kč 65 Kč 100 Kč
Snížené* 45 Kč 45 Kč 65 Kč
Rodinné** 100 Kč 100 Kč 160 Kč

Zdarma: Děti do 8 let, učitelský dozor, držitelé průkazu ZTP, ZTP-P, AMG, ICOM, pracovníci NPÚ po předložení platných dokladů

*senioři, děti od 8 let, studenti, skupiny od 6 osob

** 1-2 dospělí a 1-3 děti

2. Instrukce pro návštěvníky

Dětem do 10 let je přístup povolen jen v doprovodu osob starších 18 let.

Při skupinových výpravách nese odpovědnost vedoucí (např. učitel, vychovatel).

Návštěvníci nesmí vstupovat do expozic s deštníky, nadměrně velkými kabelami, batohy, zavazadly apod., před vstupem do expozic si je odloží na místo předem určené službu

konajícími pracovníky památníku.

Doklady, peníze, mobilní telefony a cenné předměty jsou návštěvníci povinni brát si s sebou do prostor památníku.

Vstup do všech výstavních prostor památníku je návštěvníkovi povolen pouze po předložení platné vstupenky.

Návštěvníci jsou povinni řídit se pokyny službu konajících zaměstnanců památníku (průvodci, pokladní, edukační pracovníci).

Návštěvníkům  je zakázáno:

• dotýkat se vystavených exponátů a vitrín.
  • opouštět prohlídkovou trasu
  • kouřit a manipulovat s otevřeným ohněm ve všech prostorách památníku
  • odhazovat odpadky mimo odpadkové koše
  • jakýmkoliv způsobem poškozovat a ničit vnitřní vybavení památníku
  • konzumovat pokrmy a nápoje uvnitř památníku
  • vstupovat se zvířaty do objektů památníku, těm je ostatně zakázán vstup do celého areálu památníku s výjimkou vodícího psa pro nevidomé
  • vstupovat do památníku se znečištěným oděvem a obuví. Je nutné aby si návštěvníci před vstupem důkladně očistili obuv na čistící zóně v přízemí památníku.
  • vstupovat do památníku pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek
  • svým chováním rušit nebo jinak omezovat ostatní návštěvníky hlukem, hudbou, nepovoleným zpěvem, reprodukovanou hudbou, hlasitými projevy a podobnou činností

Nedodržení těchto podmínek je důvodem k vykázání z prohlídky bez náhrady  vstupného.

3. Závěrečná ustanovení

Památník je oprávněn a návštěvník vstupem do jeho prostor dává souhlas k tomu, aby mohly být pořízeny v prostorách památníku fotografie návštěvníků, které může Muzeum použít pouze a výhradně k účelu své propagace. Souhlas návštěvníka s pořízením fotografií jeho osoby a s následným použitím fotografií k propagačním účelům se uděluje na dobu neurčitou.

Provozovatelé památníku nenesou žádnou odpovědnost za úrazy a škody vzniklé v důsledku porušení  návštěvního řádu.

Tento návštěvní řád je uveden v platnost dne 28.února 2017.

Památník "na kolečkách"

Od 1. listopadu 2018 spouštíme akci Památník "na kolečkách", která je určena především domovům seniorů v širším okolí. Není pro vás lehké dostat se do Panenských Břežan? Chcete však přesto poznat Památník národního útlaku a odboje (PNÚO) zaměřený na druhou světovou válku, vyslechnout přednášku o historii břežanských zámků a zdejšího regionu? Pozvěte si nás! Přijedeme, budeme vyprávět, přivezeme originální předměty, promítneme fotografie. Bližší informace na tel.: 730 561 204.

Nová kniha v prodeji

04. 10. 2018 | Brandýs nad Labem

23. září 2018 byla v kapli sv. Anny pokřtěna kniha Martina Vaňourka Plukovník Jaroslav Mikuláš Novák o životních osudech účastníka obou světových válek, legionáře, odbojáře a velitele pevnosti Hanička. Publikace je k zakoupení na pokladně.