Fond Ervín Belda je od 12. února 2021 plně zpracován a jeho soupis publikován na stránkách PNÚO v sekci Sbírky. Tento muž byl jedním z několika desítek židovských dětí, které byly zachráněny za druhé světové války díky odjezdu do Dánska k náhradním rodinám na podzim 1939.

V případě zájmu o předložení vybraných materiálů ke studiu či poskytnutí doplňujících informací kontaktujte historika OMPV v Brandýse n. L.-St. Boleslavi Martina Hůrku [tel: 730 561 204 či e-mail: martin.hurka(zavináč)ompv.cz] případně se doptejte na pokladně PNÚO v Panenských Břežanech.

Květen 1945

04. 05. 2021 | Brandýs nad Labem

V první polovině května si připomínáme výročí posledních dnů druhé světové války na našem území. Ty jsou spojeny s postupem spojeneckých armád podpořeným lokálními povstáními českého obyvatelstva. V PNÚO Panenské Břežany jsme založili sbírku Květen 1945, ve které hodláme postupně soustřeďovat veškeré materiály hodné uchování ve sbírkovém fondu.

OTEVŘENO!

01. 12. 2020 | Brandýs nad Labem

Ve středu 5. května 2021 v 9:00 hodin se na Vás budeme těšit. ZNOVUOTEVÍRÁME Památník národního útlaku a odboje. Je však třeba dodržovat určitá opatření (včetně omezení počtu návštěvníků), více viz zde.

Park OTEVŘEN!!!

26. 04. 2021 | Brandýs nad Labem

S potěšením oznamujeme, že počínaje 28. dubnem 2021 bude vždy od středy do neděle od 9:00 do 16:00 pro veřejnost zpřístupněn PARK u horního zámku v Panenských Břežanech. Těšíme se na vás! Otevření expozice PNÚO bude, doufejme, brzy následovat (prozatím však expozice i kaple sv. Anny zůstávají uzavřeny). Jakmile dostaneme jasnější informace ohledně "rozvolňování", budeme vás informovat.