Otevírací doba

 
pondělí - úterý zavřeno
středa - neděle 9:30 - 12, 12:30 - 16:30

Vstupné

  Památník      Kaple         Oba okruhy
Základní 65 Kč            65 Kč         100 Kč
Snížené* 45 Kč            45 Kč          65 Kč
Rodinné** 100 Kč          100 Kč       160 Kč

Historický areál Panenské Břežany se skládá z překrásného barokního zámku a zcela unikátní kaple sv. Anny, projektované slavným architektem barokní gotiky Janem Blažejem Santinim-Aichelem. Komplex se od roku 2012 nachází v majetku Oblastního muzea Praha-východ, které zde vybudovalo Památník národního útlaku a odboje a moderní, interaktivní expozici "Zločin a trest". Návštěvník si připomene hrůzy německé okupace českých zemí, osobní hrdinství příslušníků domácího i zahraničního odboje a potrestání válečných zločinců a kolaborantů.

Kategorie vstupenek

  • Základní
  • Snížené* - senioři, děti od 8 let, studenti do 26 let, skupiny od 6 osob
  • Rodinné** - 1-2 dospělí a 1-3 děti
  • Zdarma - děti do 8 let, učitelský dozor, držitelé průkazu ZTP, ZTP-P, AMG, ICOM, pracovníci NPÚ po předložení platných dokladů

 

Žádné události
Aktuálně

Dočasné omezení bezbariérového vstupu do Památníku

Vážení návštěvníci, omlouváme se za dočasné znemožnění bezbariérového přístupu do Památníku národního útlaku a odboje, který je způsobený dodatečnou opravou výtahu. Budeme se snažit dobu opravy zkrátit na minimum. Děkujeme za pochopení.

Hudba italského baroka v kapli sv. Anny

Santiniho kaple svaté Anny v Panenských Břežanech ožije v sobotu 17. června 2017 od 18 hodin hudbou italských barokních mistrů v podání souboru Hof-Musici. Zazní skladby Johanna Adolfa Hasse, Antonia Vivaldi a Domenica Gabrielli.

Vystoupí Veronika Mráčková-Fučíková – mezzosoprán a Ondřej Macek – cembalo.

Hof-Musici jsou souborem hudebníků specializovaných na interpretaci barokní hudby a řadí se mezi přední interprety staré hudby v České republice. Pravidelně vystupují na koncertech a festivalech doma i v zahraničí. Úzce spolupracují s Nadací barokního divadla zámku Český Krumlov.

Vstupné 95 Kč.

Předprodej vstupenek v pokladně Památníku Panenské Břežany

Památník Panenské Břežany se stal muzejním počinem roku 2016

Památník národního útlaku a odboje vyhrál prestižní národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2016 v kategorii „Muzejní počin roku“.

V rámci jubilejního XV. ročníku byl Památník Panenské Břežany vybrán porotou ze třinácti nominovaných projektů. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny 17. května 2017 v Betlémské kapli v Praze.

Číst dál...